Özel Seo

Özel Seo

İzmir halkının teknoloji konusunda oldukça bilgili ve sürekli olarak kullanım içinde olduklarını da unutmamamız gerekmektedir. Genellikle Turizmcilerin ve otel sahiplerinin önem gösterdiği izmir seo çalışması, diğer sektördeki insanların da dikkatini çekerek etkilerini görmesi İzmir seo kavramı hakkında biraz daha bilinçlendirmiştir.

Bir işletmeciden örnek vermemiz gerekirse İzmir'e bağlı Foça ilçesinde bulunan pansiyon sahibi kişi sahip olduğu işletmenin konumundan dolayı daha iç kısımlarda kalması, Foça girişinde bulunan pansiyonlara göre bir dezavantajdı. Yaz aylarında sağlanan hareketlilik giriş kısmındaki pansiyonlarda kış aylarında devam ederken, durumdan rahatsız olan işletme sahibi müşteri kazanamıyordu. Bu durumda bir araştırma içerisine giren kişi insanların Foça'ya öncelikle nasıl geldikleri konusunda İzmir seo arama kriterlerini önüne dökerek düşündü. Sonuçta kişiler Foça'yı ya biliyorlardı ya da internet aracılığı ile konaklayacak bir işletme arıyorlardı.

BİR ÇÖZÜM GEREKİYORDU, ÇÖZÜM BULUNDU İZMİR SEO

Öncelikle işletme sahibi insanların Foça ilçesinde konaklayacağı yer aradığında kullanacağı arama terimlerini belirledi. İnsanlar genellikle "Foça pansiyon" ve "Foça otelleri" kelimesinin en çok aratılacağına karar kılarak bu kelimelerde bir seo çalışması yaptırdı. Çalışma süresi boyunca işletme sahibinin dikkatini çeken ise, kişilerin Foça ilçesine geldiklerinde kendi pansiyonunun adresini sorarak müşterilerin kendisini bulması oldu. Artık telefonlar ve mail ile iletişim daha sık şekilde olmaya başladı. Pansiyon sahibi müşteri aramıyor müşteriler internetten onu buluyorlardı.

İŞLETMEYE SAĞLADIĞI FAYDALAR NELER OLDU

Seo çalışmasının yani orta ve büyük ölçekli firmalar için tabir edecek olursak "bulunabilirliğin artması" teriminin nasıl faydaları olduğunu ise şu maddeler ile belirtebiliriz.

- Sitenin ziyaretçi sayısında artış
- Telefon ve mail ile dönüşlerde artış
- Aylık ciroda %70 artış
- Marka bilinirliğinde artış
- İstihdam edilen personel sayısında artış
- Rakiplerin bir adım önüne geçmek
İzmir seo arama terimlerinde otel ve pansiyon ile ilgili aramalarda üst sıralarda yer almak

İZMİR SEO'YU ÖNEMLİ KILAN NEDİR

Seo'yu işletmeler için önemli kılan nokta ise bulunabilirliktir. Yani sizi görünmez olduğunuz yerden çıkararak insanların huzuruna sokmaktır. Örneğin bir sunum yapan kişi sahneye çıktığında nasıl ki salon içerisinde bulunan yüzlerce veya binlerce kişinin huzuruna çıkıyorsa ve onlara hitap edebiliyorsa, işletmeniz de potansiyel müşterilerinizin huzuruna internet ortamında çıkarılmaktadır. İzmir seo veya başka iller için seo belki bundan 10 sene öncesinde bu kadar etkili değilken günümüzde ihtiyaçlarımız için en etkili yöntemin internet olması da ülke ticaretinin %63 oranında internet üzerine yöneldiği önemsenecek bir gerçektir.

İzmir SEO Için Sektörel Kelimeler

İzmir için Sektörel Kelimeler Ortalama Aylık Arama
izmir net 201.000
izmir otelleri 9.900
izmir rent a car 8.100
izmir seyahat 3.600
izmir konak 2.900
izmir weather 1.900
izmir otel 1.600
izmir tatil yerleri 1.600
istanbul izmir 1.600
izmir airport 1.300
izmir oteller 1.300
izmir pansiyon 1000
izmir konak otelleri 720
izmirdeki oteller 720
izmirde oteller 480
izmir ilceleri 480
izmir tatil 480
izmir ucuz otel 390
izmir tatil otelleri 320
izmir kordon otel 320
izmir merkez otelleri 320
izmir hotel 320
izmir butik oteller 320
izmir konaklama 140
izmir rentacar 140
izmir pansiyonlar 110
izmirde otel 110
izmir butik otel 110
izmir 3 yıldızlı oteller 90
izmir hotelleri 90
izmir airport hotel 90